Конспект з малювання золота осінь. Конспект заняття з малювання для дітей старшої групи. Осінь. Хід заняття з малювання в старшій групі

Конспект з малювання золота осінь.  Конспект заняття з малювання для дітей старшої групи.  Осінь.  Хід заняття з малювання в старшій групі

Юлія Морокова
Конспект заняття з малювання «Золота осінь» для дітей середньої групи

Конспект заняття з образотворчої діяльності для дітей середньої групи.

Тема: «Золота осінь».

мета: закріплювати вміння малювати осінні дерева;

завдання:

освітні:

Вчити дітей узагальнювати в зображеннях результати своїх спостережень за змінами в природі і соціальним життям.

Вчити дітей використовувати різноманітні кольори (червоний, жовтий, зелений, оранжевий) в зображеннях предметів і явищ навколишньої природи.

Закріплювати вміння орієнтуватися в просторі аркуша паперу: вгорі, внизу, посередині, ліворуч, праворуч;

Закріплювати у дітей навик малювання дерева пензлем (ствол - кінцем кисті і плазом, гілки - кінцем кисті, листя - технікою тичкованія (ватяними паличками);

виховні:

Виховувати самостійність, творчість, викликати почуття радості від яскравих красивих малюнків.

Продовжувати виховувати оцінне ставлення дітей до своїх робіт і робіт однолітків.

Корекційно - розвиваючі:

Розвивати дрібну моторику рук;

Розвивати увагу і зорового сприйняття;

Удосконалювати орієнтування на аркуші паперу.

Устаткування: альбомні листи, акварель, баночки з водою, пензлики, ватяні палички, серветки, презентація «Золота осінь»

Словникова робота: золота, листопад, стовбур, гілки, крона (гілочки з листям)

1. організаційний момент

Діти заходять в кабінет образотворчого мистецтва. На підлозі лежать листочки різних кольорів.

Хлопці, подивіться, а що це у нас на підлозі? (Листочки)

А якого кольору листочки? (Жовті, помаранчеві, червоні, зелені)

Давайте зберемо листочки. Соня збере листочки зеленого кольору, Максим-червоні, Юля- помаранчеві, а Ілля - жовті. (Діти збирають листя).

Соня якого кольору листочки ти зібрала? А ти Максим? У Юлі якого кольору? У Іллі? Молодці. Сідайте за столи.

Хлопці, яке зараз час року?

Вірно, осінь. Осінь дуже гарне час року. Все кругом яскраве, дерева в золотих нарядах. Мені дуже подобається цей час року! А які ознаки осені ви знаєте? (Дерева ошатні, різнокольорові, листя опадає, птахи відлітають, дощі йдуть, темніє раніше)

Як ви думаєте чому осінь називають золотою? (Відповідають діти, підводжу підсумок): На деревах жовті листочки, вони опадають на землю і утворюють золотий килим. Все кругом яскраве. Як ми значить таку осінь називаємо?

А як називається осіннє явище, коли з дерев опадає листя? (Листопад) Діти повторюють.

Я зараз вам покажу осінні картини, а ви подивіться. (Перегляд слайдів).

Подивіться які дерева ошатні, різнокольорові, які кольори використовував художник, коли малював дерева (діти повторюють кольору)

Чи не правда восени дуже красиво, як ніби добрий чарівник розфарбував всі навколо яскравими фарбами. Сьогодні я пропоную вам самим стати добрими чарівниками і намалювати золоту осінь. Кожен намалює по одному дереву, а потім розвісимо все малюнки і подивимося, яка осінь вийшла.

Зорова гімнастика «Простеж за листочком»

Подивіться як листочок летить, стежте за ним очима, закружляв, вправо полетів, вліво, вітер подув - листик вгору піднявся, опустився, знову по колу закружляв.

2. Основна частина

Аналіз об'єкта малювання.

Малювати дерево ми будемо незвичайним способом. Дерево ми намалюємо пензликом, а листочки ватяними паличками.

З яких частин складається дерево? (Стовбур, гілки, листя)

Подумайте, з чого ми почнемо малювати дерево? (Зі стовбура)

Правильно. А яким кольором будемо малювати стовбур? (Коричневим)

Спільне малювання дорослого і дітей, з послідовним поясненням етапів малювання.

Тепер візьміть пензлик, намочіть, пензлик тримаємо біля залізяки, наберемо коричневу фарбу, і намалюємо пензлем прямий стовбур зверху вниз, трохи відступивши від верхнього краю аркуша. Почнемо малювати кінчиком пензлика, і з середини листочка пензлик кладемо плазом. Вийшов стовбур дерева.

Що ще треба намалювати, щоб вийшло дерево? (Гілки)

Малюємо тонкі гілочки кінчиком пензля до стовбура. Коли малюємо гілочки з правого боку кінчик пензлика дивиться вліво, коли малюємо гілочки з лівого боку кінчик дивиться вправо.

Сполосніть пензлика, погладили про серветку, поклали на підставку.

Щоб вийшло осіннє дерево, які фарби будемо використовувати для малювання листя? (Жовті, помаранчеві, червоні, зелені)

Тепер виберіть яким кольором ви будете малювати листочки на своєму дереві. Можна використовувати два кольори, наприклад у горобини листочки можуть бути червоні і помаранчеві. Для цього спочатку намалюєте листочки паличкою світлим тоном - помаранчевим, потім темним - червоним. А які ще можна поєднувати кольори?

Яким кольором будете малювати? Беріть два кольори. (Питаю у кожного)

Візьміть одну паличку, паличку тримаємо вертикально зверху вниз, наберіть світлу фарбу і притисніть до паперу поруч зі стовбуром. Листочки маємо тільки в кроні дерева, це означає тільки на гілочках.

Можна намалювати опале листочки на землі.

3. Заключна частина.

Тепер ми вивісимо наші малюнки на дошці. А поки вони сохнуть ми з вами пограємо. Приготували ручки.

Пальчикова гімнастика.

Вітер північний подув, - подути на пальці

всі листочки з липи здув з-з-з - скидатися руками, ніби здуває листочки

Полетіли, закружляли і на землю впали. - долоні зигзагами плавно опустити на стіл

Дощик став по ним стукати кап-кап-кап - постукати пальцями по столу

Град по ним побив, листя все наскрізь пробив, - постукати кулачками по столу

сніг потім припорошив, - плавні рухи вперед-назад кистями

Ковдрою їх накрив. - долоні притиснути міцно до столу

аналіз робіт

Молодці. Хлопці, що ми сьогодні малювали?

Подивіться яка алея дерев вийшла. Дерева всі яскраві, різнокольорові. Тепер подивіться, хто правильно розташував дерева?

Хто правильно розташував листочки на дереві?

Чия робота виконана акуратно? Давайте виберемо, які роботи можна відправити на виставку? Так, мені теж ця робота подобається, акуратно виконана, правильно підібрані кольори.

Мені дуже сподобалися ваші малюнки, ви справжні чарівники.

Публікації по темі:

Інтегроване заняття для дітей середньої групи "Чудо-Осінь золота!" виконала: вихователь середньої групи Лукіна Е. А., г. Нижній Тагіл,.

Конспект заняття з з малювання в техніці друку листям для середньої групи «Осінь золота»Програмні завдання: 1. Ознайомити дітей з новим видом образотворчої техніки - «Друк рослин». 2. Розвивати у дітей бачення художнього.

Конспект заняття з нетрадиційного малювання способом «естамп» для середньої групи «Осінь фарбами грає»Конспект заняття з нетрадиційного малювання для середньої групи. Тема: «Осінь фарбами грає» Автор заняття: вихователь Абраменко Юлія.

Завдання: 1. Продовжувати знайомити з предметами хохломського розпису. Ознайомити з видом хохломського розпису «травичка» і її елементами: «осочка» ,.

Конспект заняття з малювання

в підготовчій групі

Тема: «Золота Осінь»

вихователь

Мауден « Дитячий садок№9 »

Програмні завдання:

Розвивати навички малювання дерев за допомогою різних технік. Розвивати навички сприйняття образної мови пейзажного живопису, віршів і музики. Розвивати зв'язне мовлення при розгляданні і аналізі картин.

Хід заняття:

До групи до дітей влітає, у якого на нитці прив'язаний кленовий листочок.

Діти звертають увагу на кульку.

Воспит: Хлопці це не просто кульку, подивіться тут щось написано.

(Діти разом читають)

Хлопці, я запрошую вас до себе в галерею на виставку картин.

З повагою Осінь!

Хлопці, це запрошення.

А що ж це таке, галерея картин?

Те місце, де зберігаються картини відомих художників.

Так, галерея - це зібрання картин, куди може прийти кожна людина і помилуватися мистецтвом живопису різних знаменитих художників.

Але ця галерея особлива, якщо вже нас запросила сама Осінь.

Хлопці, які картини ви на виставці думаєте побачити?

Різні, про осінь.

Тоді ми вирушаємо в галерею

Як хлопці себе треба вести?

(Спускаємося в музичний зал)

Зал прикрашений по осінньому, на мольбертах картини відомих художників «Золота Осінь» Ісак Ілліч Левітан

"Золота осінь. Слобідка »Левітан

«Червоний дуб» Ігор Еммануїлович Грабар

«Золота Осінь» Ілля Семенович Остроухов на мультимедіа крупним планом.

Подивіться хлопці, як тут красиво і нарядно, сколькоздесь полотен живопису, давайте ближче підійдемо до цього пейзажу на екрані. Що вона вам нагадує?


Гай. Ліс.

Пам'ятайте ми з вами ходили на екскурсію в гай.

Закрийте очі і уявіть, що ми знову опинилися в нашій гаю. Що ви бачите

Сухі жовті, помаранчеві, червоні, пурпурні опале листя

Дерева в золотом вбранні, чагарники.

Воспит: Хлопці, чим пахне осінь, вдихніть запахи.

Діти: листям, прілого травою, грибами, ягодами калини і шипшини, мохом, дощем осіннім, свіжістю лісу.

Давайте подихаємо свіжим повітрям (гімнастика дихальна)

Хлопці, а давайте піднімемо гілку клена і зайдемо в глиб гаю подивимося, послухаємо що відбувається?

Що чуєте?

Шелест сухого листя під ногами

Дзвін дощових крапель

стрекоче сорока

Легке шелестіння вітру

дихання туману

Стрибнула жаба і. т.д

Апосмотріте уважно, кого ви бачите на цій галявині?

Бачимо двох сорок, вони про щось розмовляють або що то ділять.

фантазії дітей

Бачимо траву, вкриту різнокольоровим листям

Їжачок перебіг і сховався в листі

Ящірку або сімейку грибів.

Хлопці, а які дерева нас оточують

Клени, берези, чагарники калини, черемхи, шипшини

Хлопці давайте сядемо на осінній галявині лісової і послухаємо музику.

( «Осінь», з циклу «Пори року»)

Діти слухають і фантазують.

вихователь:

Який настрій у музики?

Відповіді дітей (сумно, сумно, тоскно)

Що ви представляли під музику (відповіді дітей)

Так в музиці чується світла, легка печаль.

Ось так композитор відчував «Золоту осінь»

Хлопці ви дізналися цю музику, хто її написав

Діти: Чайковський.

Воспит: Хлопці, а ось ця картина вже нам знайома, (підводжу дітей до картини в красиво прикрашеній рамочці) вона назувается ...

"Золота осінь"

А написав Ісаак Ілліч Левітан

Бесіда за картиною

Що відчував художник Левітан, коли малював «Золоту Осінь»

Діти: Відчував легкий смуток літа, що минає і урочистість фарб осені природи.

Які фарби висловлюють радість?

Жовті, помаранчеві, жовто - коричневі, золоті. Лимонні.

А які фарби висловлюють смуток?

Блакитні, сині, фіолетові.

Так радість художник передав теплими фарбами (жовтими, помаранчевими, коричнево-жовтими), але він використовував і холодні тони їх менше.

Чого на картині більше, неба або землі?

Землі. Художнику дуже сподобалася краса осінньої землі. Осінньої природи. Тому він намалював землі більше.

Тому дивлячись на картину що ми відчуваємо?

І радість, від пишної краси природи, і в той же час і легкий смуток прощання з літом.

Воспит: Ось так художник зміг розповісти про Осені.

А ось як поет сказав про цей час року

«Похмура час!

Очей чарівність!

Приємна мені твоя прощальна краса

Люблю я пишне природи в'янення

У багрець і золото одягнені лісу

Дитина: Листопад. Іван Бунін

Ліс точно терем писаний

Ліловий золотий, багряний

Веселої, строкатою стіною

Варто над світлою галявиною ... ..

Виберіть собі одного, з ким би ви хотіли прогулятися по осінньому парку і розглянути осінні пейзажі. (Розходяться до картинам)

Діти групами стоять біля обраних картин -

Вдивіться в пейзаж

Як би ви назвали цю картину? Чому?

Яке небо на вашій картині?

Які листя ?,

Що незвичайного на ваших картинах?

Що спільного на ваших картинах? (Осінь)

Як можна сказати про осінь на вашій картині, яка вона

Гра «Продовж речення»

Продовжіть фразу: коли я дивлюся на картину то ...

Хлопці ви сьогодні можете теж намалювати свою неповторну картину Осені і прикрасити своїми роботами виставку

Діти сідають приступають до малювання (в ході роботи вільно підходять вибирають потрібний матеріал-губки, якщо потрібно ватяні палички, газетний папір для друку малюнка, ит. Д)

Хлопці у нас всього 6 кольорів, як можна отримає інші кольори?

Можна змішати фарби на гамі

Жовтий і червоний вийде помаранчевий колір

Якщо змішати червоний і додати трохи зелений вийде?

(Діти експериментують)

Якщо в синій додати трохи червоного отримаємо?

На палітрах створіть свої осінні кольори і відтінки

По закінченню своїх робіт діти дають назви картин і прибирають робочі місця.

Мета: розвиток творчості дітей засобами нетрадиційних технік малювання.

1. Закріпити нетрадиційні техніки малювання: розмивання акварельного плями; друкування листя поролоном;

2. Розвивати творчу уяву, зорову увагу;

3. Збагачення словникового запасу по темі: «Осінь», освіту прикметників по темі;

4. Розвивати дрібну моторику рук;

5. Виховувати емоційну чуйність, уміння бачити і розуміти красу природи, формувати естетичні почуття.

Завантажити:


Попередній перегляд:

МБДОУ №33 «Незабудка» «Дитячий садок компенсуючого виду» м Калуги.

осень золотая

(Безпосередня освітня область

«Художня творчість»)

Підготувала і провела

вихователь

1 кваліфікаційної

Іванова Є. М.

2012 Калуга

Мета: розвиток творчості дітей засобами нетрадиційних технік малювання.

завдання:

  1. Закріпити нетрадиційні техніки малювання: розмивання акварельного плями; друкування листя поролоном;
  2. Розвивати творчу уяву, зорову увагу;
  3. Збагачення словникового запасу по темі: «Осінь», освіту прикметників по темі;
  4. Розвивати дрібну моторику рук;
  5. Виховувати емоційну чуйність, уміння бачити і розуміти красу природи, формувати естетичні почуття.

Попередня робота: бесіда з дітьми про осінь і осінніх явищах, розгляд картин відомих художників: Левітана «Золота осінь», «Осінній день. Сокільники », А. Степанова« Журавлі летять »; читання віршів про осінь.

Матеріали: музика Г. Свиридова «Времена года», акварельний фарба, акварельний папір формат А4, трафарети листя, шматочки поролону, кисті №9, №4, підставки під пензля, серветки в великій кількості, баночки з водою.

Хід.

Організаційний момент.

Звучить музика Г. Свиридова «Времена года», діти збираються біля вихователя. «В золотій кареті, що з конем грайливим,

Проскакала осінь по лісах і нивах,

Добра чарівниця все переінакшила,

Яскраво-жовтим кольором землю прикрасила,

В небі сонце світить, чуду дивується,

Все кругом іскриться, все переливається »

Вихователь дістає жовто-червоний кленовий лист і питає у дітей: «Як ви думаєте, чому у мене в руках опинився цей лист»?

Діти: настала осінь, почала розфарбовувати дерева в яскраво-червоні, жовті кольори.

Вихователь: А ви знаєте, як називається осіннє явище, коли опадає листя?

Діти: Це листопад!

Пальчикова гімнастика. «Осінні листочки».

Вітер по лісі літав, Плавні, хвилеподібні

Вітер листочки вважав: руху долонями.

Ось дубовий, загинати по одному пальчику на обох руках

Ось кленовий, загинати по одному пальчику на обох руках.

Ось дубовий,

Ось Горобиновий різьблений,

Ось з берізки золотий.

Ось останній лист з осинки, Спокійно укладають долоні на стіл.

Вітер кинув на стежки.

Вихователь: А які листя опадає?

Діти: Обпадають жовті, червоні, зелені, золоті листя.

Вихователь: А чому дерево скидає листя восени?

Діти: Стає холодно, взимку гілках буде важко тримати листя і сніг; взимку дерево відпочиває.

Вихователь: Восени листя на деревах стають не тільки жовтими, але і червоними, помаранчевими, коричневими. Колір листя залежить від того, яка стоїть погода: чим сонячніше осінні дні, тим яскравіше забарвлення. Багато художників дуже люблять малювати осінню природу через це різнобарв'я. Небо буває блакитним, прозорим, по ньому пливуть білі хмари, як би посилаючи прощальний привіт літа. Восени небо буде похмурим, темним, дощовим.

Сьогодні ми з вами теж перетворимося в художників, і намалюємо нашу осінь незвичайними прийомами.

Физкультминутка. «Листочки».

Ми листочки осінні, Діти похитують листочками в руках над головою.

На гілках ми сидимо.

Дме вітер - полетіли, Біг в різних напрямках.

Ми летіли, ми летіли.

І на землю тихо сіли. Сідають, встають, піднімають руки з листочками

Вітер знову набіг вгору і похитують ними.

І листочки все підняв.

Закружляли, полетіли Біг в різних напрямках.

І на землю тихо сіли. Повертаються на свої місця.

Практична частина.

Ми будемо малювати небо, розмиваючи акварельний фарбу, а листя будемо друкувати поролоном.

Пояснення вихователя з показом.

Алгоритм виконання.

  1. Змішайте достатню кількість синьою акварельного фарби і нанесіть барвисту смугу вздовж верхнього краю паперового листа;
  2. Перш, ніж вона висохне, намалюйте прямо під нею ще одну синю смугу. Накладайте фарбу швидко, так, щоб лінії заходили одна на іншу;
  3. Продовжуйте розфарбовувати у напрямку до нижньої частини листа.
  4. Тепер видаліть з неба трохи фарби так, щоб вийшло зображення хмари. Нехай папір підсохне. Кисть кожен раз витирайте. паперовою серветкою.
  5. Після того як акварель висохне, змішайте ще трохи темно-синьої фарби і нанесіть її по - нижньому краю хмар - вийдуть тіні.
  6. Намалюйте стовбури дерев. Коли вони висохнуть, умочіть поролон в фарбу і нанесіть відбиток на папір. Для зміни кольору беруться інші фарби і поролон.

Заключна частина.

В кінці проводиться аналіз малюнків, діти намагаються охарактеризувати і оцінити свої малюнки і малюнки інших дітей.

Хороводна гра «Лети, листок, до мене в кузовок».

Обраний провідний виходить на середину кола з кошиком і каже: «Клиновий листок, лети в мій кузовок». Діти, у яких в руках листочки клена, підбігають і кладуть їх у кошик. Водить той, хто першим без помилки опустив свій листок в кошик.

Осінь в гості до нас прийшла, Діти беруться за руки і йдуть по колу.

Дощ і вітер принесла.

Вітер дме, задуває, Піднімають руки вгору і качають ними

З гілочок листя здуває. з одного боку в інший.

Листя на вітрі кружляють, Розбігаються в різні боки,

Кружляють і присідають.

І під ноги нам лягають.

Ну, а ми гуляти підемо, Знову збираються в гурток.

І листочки зберемо.


Конспект заняття з малювання «Золота осінь» в старшій групі.

Склала: Вихователь Строкова Тетяна Валеріївна
Програмні завдання: 1. Виховувати інтерес до осінніх явищ природи, емоційну чуйність на красу осені. 2. Розвивати почуття композиції, кольоросприйняття. 3. Продовжувати вчити дітей відображати в малюнку осінні враження, малювати різноманітні форми дерев, великі, маленькі, високі, стрункі, продовжувати зображувати листя. 4. Закріпити прийоми роботи пензлем (кінцем кисті всім ворсом). 5. Правильно розташовувати сюжет на папері. 6.Развівать у дітей естетичне сприйняття, любов до природи.
Матеріали та обладнання:папір акварельний формату А 4, акварельні фарби, Кисті № 1, №4, серветка, непроливайка.

Попередня робота педагога:читання віршів, розповідь про осінь, підбір ілюстрації до заняття, картин про осінь, бесіда, спостереження на прогулянці, написання конспекту, підготовка матеріалу до заняття.

Хід заняття:

Сьогодні у нас незвичайне заняття ми вирушаємо з вами в незвичайну подорож в художню галерею де розглянемо твори російських художників на тему "Золота осінь". Показ картин російських художників на тему "Золота осінь"


вихователь:Хлопці! Скажіть, будь ласка, яку пору року зображено на картинах? діти:осінь
вихователь:Правильно осінь.
вихователь: Хлопці! Яка буває осінь?
діти:Холодна, дощова, похмура, золота, сонячна.
вихователь:Хто знає чому осінь називають золотою?
Золоті листя, золоті дерева.

діти:тому що восени все листя на деревах, чагарниках становатся жовтими і тому все здається золотим

На землі всюди лежать жовті, помаранчеві листя -як золотий килим.

вихователь:ще хлопці, коли йде дощик на листочках бувають краплі і коли вони блищать, листя здаються золотими,

Хлопці, а ви знаєте, як називається осіннє явище, коли з дерев опадає листя?
діти:
- Це листопад.
вихователь:
- Вірно. А чому дерева скидають листя восени? (Стає холодно, взимку гілочок буде важко тримати листя і сніг, взимку дерево спить, відпочиває).
Дереву ніхто не говорить, коли треба скидати листя. Але ось наближається осінь - і листя на деревах змінюють свій зелений колір на жовтий або червоний і обпадають. Це відбувається тому, що вода замерзає і припиняє надходити в гілочки і листя. Дерево засинає на зиму.

Листя опадає восени з усіх дерев. Вітром їх розносить вулицями та парками. На наступний рік на деревах з'являються нові листочки.
Послухайте вірш, яке називається «Листопад».
Опалого листя розмова ледве чутний:
- Ми з кленів ...
- Ми з яблунь ...
- Ми з в'язів ...
- Ми з вишень ...
- З осинки ...
- З черемхи ...
- З дуба ...
- З берези ...
Скрізь листопад:
На порозі - морози!
Ю. капотом
вихователь:
- Восени листя на деревах стають не тільки жовтими, а й червоними, оранжёвимі, ​​коричневими і навіть фіолетовими. Колір листя залежить від того, яка стоїть погода: чим сонячніше осінні дні, тим яскравіше фарба. Багато художників дуже люблять малювати осінню природу саме через це різнобарв'я. Сьогодні я хочу запропонувати вашій увазі репродукції російських художників. Сама назва картин говорить про те, яку пору року зобразили на ній художники.
Дивлячись на ці картини і спостерігаючи за природою на прогулянці, ми з вами можемо переконатися в тому, що осінь - сама придумує наряди деревах, чагарниках, всієї природи, ніби влаштовує конкурс, у кого листя яскравіше і красивіше. Хочеться милуватися ними кожен день.
Як прикро.
Осінь довгою тонким пензлем
Перефарбову листя.
Червоний, жовтий, золотий -
Як хороший ти, лист кольоровий! ..
А вітер щоки товсті
Надув, надув, надув.
І на дерева строкаті
Подув, подув, подув!
Червоний, жовтий, золотий ...
Облетів весь аркуш кольорового! ..
І. Михайлова
вихователь:Зараз візьмемо в руки пензля давайте потренеруемся.

Стовбур дерева малюємо зверху вниз, до низу дерево потовщується. До кінця травички її малюємо, щоб дерево у нас в повітрі не висіло, гілочки на дереві малюємо кінцем кисті, вони тягнутися до сонця. Вихователь: яку фарбу беремо щоб намалювати дерево? Діти: коричневу. Вихователь: коли будемо малювати листя, кисть прикладаємо всіх ворсом. Вихователь: Яку фарбу беремо щоб намалювати листя? Діти: зелені, жовті, помаранчеві, червоні.

вихователь:приступаємо до роботи.

Під час заняття вихователь звертає увагу на тих дітей у кого не виходить. Підбадьорює. Допомагає.


1. Малюємо небо.Іспользуем кисть номер 4. Великими мазками наносимо блакитну фарбу з ліво на право, напрямок мазка не змінюємо.


2. Другий колір жовтий. Нагадуємо дітям напрямку штриха ліворуч на право.


3. На наступному етапі нашої роботи необхідно на нести ще два кольори це помаранчевий і коричневий. Нагадуємо дітям напрямку штриха не змінюємо з ліво на право. Чекаємо кілька хвилин коли фарба висохне.


4. На наступному етапі роботи малюємо дерева кисть номер 1.


5. Малюємо листя різного кольору, жовті, зелені, помаранчеві, червоні. (Листопад).

Вихователь збирає всі роботи, і влаштовує вернісаж з дитячих робіт. Бачите, хлопці, які чудові картини у вас вийшли ви були справжніми художниками.


вихователь: Що ми з вами малювали
діти: Золоту осінь.
вихователь:Вам подобаються ваші роботи? Діти: так.
Давайте поплескаємо самі собі.

Програмне зміст: познайомити дітей з новою технікою малювання - друку листям, закріпити вміння дітей акуратно використовувати фарбу при роботі, розвивати фантазію, творчі здібності, дрібну моторику рук; виховувати інтерес до процесу малювання.

креативний розвиток . Сприяти розвитку творчості в процесі виконання творчого завдання і створення пейзажу за допомогою різноманітних технік і матеріалів.

Інтеграція освітніх областей : «Художня творчість», «музика», «пізнання», «комунікація».

матеріали : Тоновані альбомні листи, фарби, гуаш, баночки з водою, вугілля, ватяні палички, клейонки, серветки, пензлики, осінні листочки.

попередня робота : Бесіда з дітьми про осінь і осінніх явищах, розглядання картини відомого художника: І. Левітана «Золота осінь»; читання віршів про осінь, спостереження за деревами під час прогулянки.

хід

вихователь : Хлопці, подивіться який у мене є альбом. ( Відкриваю порожній альбом). Ой, а в ньому немає жодного малюнка. А я так хотіла, щоб у мене був цікавий і гарний альбом! А ви мені допоможете намалювати осінні пейзажі?

діти : Так.

Стук в двері - в групі з'являється непомітно скринька.

вихователь : Що це?

діти : Скринька.

вихователь : Хто б міг нам його відправити? ( на скриньці приклеєні осінні паперові листочки) Тут загадка є.

Ліс роздягнувся,
Неба просинь,
Це час року - ...

вихователь : Але скринька не відкривається. Що робити? Може нам вірш про осінь прочитати?

Читання осіннього вірші.

вихователь : Все одно не відкривається. А тут загадка. Напевно якщо відгадає загадку - скринька відкриється. Загадка. Влітку виростають, восени опадають. Що це? ( Листочок).

вихователь: Вгадали! Ось і скринька відкрився.

Відкриваю скринька, а там осінні листочки.

вихователь : А що можна з ними можна зробити?

Відповіді дітей.

вихователь : А давайте намалюємо ними пейзаж. І тоді у мене буде великий альбом, який зможуть подивитися всі діти, батьки.

вихователь: Хлопці, подивіться на що схожий листочок.

діти : На дерево.

вихователь : Давайте надрукуємо ними кілька дерев - пофарбуємо листочок від дерева гуашшю або фарбою і зробимо його відбиток, так що його слід залишиться на папері, прорісуем вугіллям стовбур, а ватяними паличками намалюємо багато летять осінніх листочків. Що ще можна намалювати до нашого пейзажу?

діти : Небо, сонце.

Показ виконання роботи.

Практична частина.









Самостійна робота.

вихователь : Які красиві малюнкиу нас вийшли. Тепер у нас вийде великий і красивий альбом, і ми будемо милуватися нашими малюнками.

Стаття розміщена в авторській редакції.

Найбільш обговорюване
М. Пришвін.  Комора сонця.  Текст твору.  IV.  Михайло Михайлович Пришвін.  Комора сонця (продовження) I. Вступне слово вчителя М. Пришвін. Комора сонця. Текст твору. IV. Михайло Михайлович Пришвін. Комора сонця (продовження) I. Вступне слово вчителя
Карл Брюллов Карл Брюллов "Вершниця". Опис картини. Твір-опис за картиною К. Брюллова "Вершниця" На полотні також зображена маленька зведена сестра Джованіні - Амаліція. Одягнена вона в рожеву сукню і зелені туфельки. Але найбільше привертає увагу
Картина соняшники ван гога враження Картина соняшники ван гога враження


top