Малювання ялинка 2 мл гр. Малювання в другій молодшій групі: як пробудити натхнення. Ігри на додаток предмета деталями

Малювання ялинка 2 мл гр.  Малювання в другій молодшій групі: як пробудити натхнення.  Ігри на додаток предмета деталями

Шурман Інна
НОД з малювання у другій молодшій групі «Ялинка пухнаста»

Конспект НСД по малювання в другій молодшій групі« ялинка пухнаста»

Шурман І. Н. Конспект НСД по малювання в 2 молодшій групі № Ялинка пухнаста»З використанням нетрадиційної техніки малювання

інтеграція освітніх областей: «Художня творчість», «Мовний розвиток»,

мета: Розвиток вміння малювати ялинкунетрадиційним способом методом стусана.

завдання: Вправляти в умінні сприймати кордону аркуша паперу; розвивати творчу уяву;

вміння використовувати нетрадиційну техніку малювання(Стусана);

збагачувати словник дітей, формувати вміння підбирати визначення до заданого слова, відповідаючи на питання «Яка?»;

виховувати посидючість, акуратність.

методичні прийоми: Ігрова ситуація, відгадування загадки, психогімнастика, продуктивна діяльність, підбиття підсумку.

попередня робота: Спостереження за ялиною в природі, розгляд ілюстрацій із зображенням їли, читання віршів про новорічну ялинку, малювання ялинки гуашшю, Розучування віршів

Матеріали та обладнання: Штучна ялинка, гуаш зелена, кисті клейові, баночки з водою, серветки, альбомні листи з намальованим контуром ялинки.

Хід заняття.

Вихователь пропонує дітям послухати і відгадати, про яке дерево ця загадка:

Її завжди в лісі найдёшь-

Коли гуляти в нього пойдё ш:

Варто колючий, як їжак,

"Зимою в сукні?",

- "Ну і що-ж!"

А плаття то пухнасте,

Зелене, гіллясте!

Потім вносить ялинку в групу. Діти обходять навколо, розглядають, чіпають її.

Похваліть ялинку. Розкажіть, яка вона? (Струнка, смолиста, зелена, гарна, пахуча, колючий, пухнаста.) Молодці, скільки слів придумали.

Хлопці, які ви розумниці! ялинцідуже сподобалося з вами грати.

Зверніть увагу, які у ялинкитонкі і колючі голки (можна дозволити дітям ще раз доторкнутися до голок, щоб в цьому переконатися).

Ялина стоїть під небом синім,

На якому зірки сплять.

(Знаходимося в положенні стоячи, витягнуті руки внизу - розводимо руки і ноги трохи в сторони, долоні тримаємо паралельно підлозі - зображуємо ялина. Голову піднімаємо вгору, витягуємо шию - намагаємося побачити зірочки "на небі")

Всю її розфарбував іній

Від верхівки і до п'ят.

(Витягнуті руки піднімаємо вгору над головою і, роблячи плавні рухи долоньками з боку в бік, потихеньку нахиляється і опускаємо руки перед собою до статі - так ми «Розфарбували» «Пензликами-долоньками»всю ялинку інеєм)

Чистим перлами виблискуючи

У рубав, дзвінкою тиші,

(Изображаем пальчиками обох рук перлини - великий і вказівний пальці кожної руки з'єднуємо в маленькі кола. Робимо уривчасті рухи руками в різні боки, згинаючи і випрямляючи руки, - показуємо, як яскраво виблискує наше дерево)

Ялина святкове така -

Ніби казка під місяцем.

(Повертаємося в початкове положення, зображуючи е лочка: Ноги злегка на ширині плечей, витягнуті руки трохи розведені в сторони, розкриті долоні звернені до підлоги. Робимо невеликі присідання і одночасно повертаємо тіло вправо і вліво, трохи піднімаючи і опускаючи витягнуті руки, - ось така ошатна наша ялинка)

Хмар плечем торкаючись,

(Знову стоїмо «Ялинкою». Піднімаємо по черзі вгору праве і ліве плече)

Ловить сніг вона густий.

(Підскакуємо якомога вище і одночасно ляскаємо витягнутим руками над головою - «Ловимо сніг»)

Навіть встав на лапки заєць

Перед цією красою!

(Изображаем стоїть на лапках зайчика: Сідаємо навпочіпки, руки тримаємо на рівні грудей. Перебуваючи в такому положенні, дивимося вгору і схиляємо черзі голову в одну і іншу сторону - показуємо, як зайчик захоплюється красивою ялинкою)

Вихователь хвалить дітей за незвичайне перетворення.

Потім педагог звертає увагу дітей на те, що ялинка одна, У неї немає друзів, але вони можуть їй допомогти. пропонує дітям намалювати ялинці-красуні подруг.

Вихователь пропонує дітям взяти кисть, набрати фарбу і промовляючи вірш намалювати ялинку:

Пензлик візьмемо ось так:

Це важко? Ні, дрібниця.

Пензлик пішла стусаном,

застукала «Каблучком».

А потім по колу ходить.

Як дівчина в хороводі.

Ви втомилися? відпочинемо

І знову стукати почнемо.

Ми малюємо: раз раз,

Все вийде у нас!

В процесі малюваннявихователь звертає увагу дітей, що малюватитреба в межах контуру.

Коли діти закінчать роботу, вихователь пропонує зібрати їх ялинки в великий ліс(Роботи вивішуються на дошку)і помилуватися на них. Ще раз промовляє разом з дітьми слова- визначення: (Зелена, колючий, лісова, зимова, ароматна, пухнаста і т. д.) і хвалить дітей.

Публікації по темі:

Любі друзі! Всіх з Наступившим Новим Роком! Бажаємо всім творчих успіхів, здоров'я. щастя! Ми з дітьми дуже любимо працювати з нитками.

Завдання: Вчити дітей в малюнку передавати образ ялинки. Тренувати в малюванні прямих вертикальних і похилих ліній. Розвивати творчість ,.

Хороша, зелена ялинка-красуня! Мета: Вчити дітей скачувати з пластиліну маленькі кульки. Наносити на поверхню картону пластилін.

Конспект НСД по аплікації в другій молодшій групі «Ялинка»Конспект заняття по аплікації в другій молодшій групі «Ялинка» Підготувала вихователь: Кашуба О. Мета: Розширювати знання дітей про свято.

Конспект відкритого нетрадиційного заняття по художньо - творчої діяльності дітей на тему: Тема: «Ялинка зелена. Пухнаста сніжинка ».

Організованою освітньої діяльності по художньо - естетичного розвитку (малювання) у другій молодшій групі.

СКАЧАТИ (з фото)

ГБОУ школа №492 структурний підрозділ №1 «акварельку»

Вихователь: Александрова Оксана Вячеславовна.

Друга молодша група (3-3,5 м)

Тема «Новорічна ялинка!».

Актуальність даної ООД обумовлена ​​тим, що
в даний час виникає необхідність в нових підходах до вирішення сучасних завдань естетичного сприйняття і розвитку особистості в цілому.

Образотворча діяльність займає особливе місце в розвитку і вихованні дітей. Сприяючи розвитку уяви і фантазії, просторового мислення, вона сприяє розкриттю творчого потенціалу особистості, вносить вклад в процес формування естетичної культури дитини, її емоційної чуйності. Купуючи практичні вміння та навички в області художньої творчості, діти отримують можливість задовольнити потребу в творенні, реалізувати бажання створювати щось нове своїми силами.


Уміння бачити і розуміти красу навколишнього світу, сприяє вихованню культури почуттів, розвитку художньо-естетичного смаку, трудової та творчої активності, виховує цілеспрямованість, посидючість, почуття взаємодопомоги, дає можливість творчої самореалізації особистості.

мета:Розвиток художньо-творчих здібностей дітей молодшого дошкільного віку за допомогою використання нетрадиційної техніки малювання.

завдання:

освітня:

  • Вчити створювати просту сюжетну картину (по темі «Зима»).
  • Вчити використовувати в роботі нетрадиційну техніку (малювання ватяними паличками, використання шаблону-трафарету і «стусана»).
  • Закріплювати знання дітей про зиму.

розвиваюча:

  • Розвивати уміння розрізняти і називати форму (круг, трикутник). Колір (червоний, жовтий, зелений, синій, білий).
  • Розвивати діалогічну форму мови: формувати вміння вести діалог з вихователем, розуміти поставлене питання і вміти на нього відповісти.
  • Розвивати дрібну моторику рук.
  • Розвивати увагу і мислення.

Виховна:

  • Виховувати посидючість, акуратність.
  • Виховувати інтерес до природи, любов і дбайливе ставлення до неї.

Інтеграція освітніх областей:«Пізнавальний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток» (малювання), «Соціально - комунікативний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Фізичний розвиток».

Попередня робота. Спостереження за сезонними змінами в природі взимку, бесіда про характерні ознаки зими, читання віршів про зиму, розгляд ілюстрацій, прослуховування аудіозаписів, відгадування загадок, спостереження на прогулянці за нашою ялинкою.

Словникова робота: лід, сніг, зима, мороз, вітер, заметіль, хуртовина, снігопад.

матеріал:

  1. аркуші паперу білого кольору (А4) з заздалегідь намальованим великим трикутником (робить вихователь),
  2. ватяні палички (на кожну дитину), саморобні «стусани»,
  3. гуаш зеленого, білого, червоного, синього, жовтого кольорів,
  4. палітра,
  5. стаканчики з водою,
  6. набір ялинкових куль різного кольору і розміру,
  7. серветки для рук - на кожну дитину.

устаткування:дошка, ілюстрація новорічної ялинки (плакат); ялинка, вбрана іграшками в групі, магнітофон, набір ялинкових куль різного кольору і розміру, аудіозаписи.

Хід заняття:

Організаційний момент.

вихователь:Хлопці, підійдіть, будь ласка, всі до мене. (Всіх дітей вихователь збирає навколо себе). Мені потрібна ваша допомога. Мені сьогодні загадали загадку, але я не змогла її відгадати. Ви допоможете мені відгадати цю складну загадку? Правда, допоможете? От спасибі, мої хороші. Тоді слухайте дуже уважно загадку:

Всім хлопцям подобається

Зелена красуня.

Кульки, голочки

На новорічній ... (ялинці).

діти:Ялинці!

Вихователь: Все правильно. Це ж ялинка. Як же я не здогадалася? Ви мої помічники. Що б я без вас робила? Дякую вам всім велике.

Лунає стук у двері.

Вихователь: Здається, хтось стукає .... Давайте послухаємо. (Стук повторюється). Хто там стукає в двері? Хлоп'ята, хто це? Давайте подивимося…

Вихователь відкриває двері в групу. За дверима стоїть невелика ялинка (штучна) на неї прикріплений конверт з листом і під нею лежать фарби (гуаш). (Вихователь вносить ялинку і фарби в групу до дітей).

Вихователь: Хлопці, подивіться, хто до нас сьогодні прийшов в гості! Це ж та сама ялинка, про яку ми відгадали загадку. Але вона прийшла до нас не одна. Вона прийшла до нас з фарбами.

(Діти розглядають гостей).

Вихователь: Давайте уважно розглянемо ялинку. Ой, а що це на нашій ялинці?

Діти: Папірець.

Вихователь: Треба подивитися, що це таке. (Вихователь розгортає конверт). Хлопці, це для нас лист. Давайте прочитаємо, що в ньому написано? (Вихователь зачитує дітям лист).

Хлопчики і дівчатка!

Мене звуть Ялинка! Я йшла до вас по льоду. Мені зустрічалися на шляху заметіль і снігопад. Був сильний мороз. Але я все одно прийшла до вас.

Я дуже хочу потрапити до вас в дитячий сад на Новий Рік! Але мені потрібна ваша допомога. На свято всі приходять ошатними. Прикрасьте мене, будь ласка! А допоможуть вам веселі фарби!

Вихователь: Діти, допоможемо нашій ялинці?

Діти: Звичайно, допоможемо!

Вихователь: Хлопці, а ви пам'ятаєте, що написано в листі? Ялинка до нас йшла через хуртовини, був сильний мороз і снігопад. А коли буває мороз і снігопад?

Діти: Взимку!

Вихователь: Молодці! Звичайно взимку. (Вихователь показує дітям ілюстрації). Мал. 1.

Хлоп'ята, а чому ж ми будемо прикрашати ялинку? А давайте подивимося на нашу ялинку, яка вже вбрана і стоїть у нас в групі. Ми ж її прикрашали все разом. (Діти підходять до вбраної ялинки і розглядають її). Що важить на ялинці?

Діти: кулі.

Вихователь: Правильно кулі. А якого кольору кулі?

Діти: зелені, червоні, сині, жовті.

Вихователь: Правильно. А якого кулі розміру?

Діти: відповіді дітей. (Великі і маленькі).

Вихователь: Хлопці, а тепер давайте знайдемо в нашій групі все зеленого кольору (відповіді дітей: машина, стіл, дитячий посуд ...). А тепер червоного кольору (книга, конструктор, поїзд ...), жовтого кольору і т.д.

Вихователь: Молодці. А тепер давай подивимося на ялинку. У неї перші гілки короткі, другі довгі, треті ще довше, а останні найдовші. До низу вона стає все більше і більше.

Давайте ще раз згадаємо, як ростуть гілочки на ялинці. (Закріплюємо з дітьми знання).

(На дошці розміщений плакат із зображенням ялинки). Мал. 2.

Вихователь: Які всі молодці. А тепер сядемо за столи. Хлопці, подивіться, що у кожного лежить на столі. Папір, зелена фарба і олівець з губкою ви його ж знаєте. Це «стусан». Мал. 3.

На папері намальований трикутник. Він дуже схожий на нашу ялинку, тільки його треба розфарбувати. А в який колір ми будемо розфарбовувати?

Діти: У зелений колір.

Вихователь: Все вірно. Зараз я покажу як ми будемо малювати ялинку. А щоб ялинка вийшла гарна, треба уважно послухати, як її намалювати. Я беру наш чарівний «стусан», умочують його в зелену фарбу і притискаю «стусан» до паперу зверху вниз (побіг-побіг «стусан» вниз). Притиснули - прибрали, ще раз пріжалі- прибрали. Коли фарба закінчиться, треба знову вмочити його в зелену фарбу і продовжити. Ялинка повинна стати вся зелена і пухнаста.

Хлопці, давай ще раз згадаємо, як малювати будемо. (Закріплення). Молодці!Мал. 4.

вихователь:Діти, приступаємо до малювання. Давайте все візьмемо правильно «стусан» і будемо робити нашу ялинку красивою і пухнастою.

(Діти виконують роботу самостійно під контролем вихователя).

Після того як ця частина роботи виконана, діти залишають свої роботи на столах, щоб вони могли висохнути.

Вихователь: А тепер ми всі станемо ялинками. Підійдіть все до мене ближче. Діти виходять з-за столів і підходять до вихователя. Слухайте уважно.

Звучить аудіозапис (минусовка): Оскар Фельцман «Ялинка-ялинка лісовий аромат».

Физкультминутка

Ялинка.

Наша ялинка велика ( круговий рух руками),

Наша ялинка висока ( встати на носочки),

Вище мами, вище тата ( присісти і встати на носочки),

Дістає до стелі ( потягнутися).

Будемо весело танцювати. Ех, ех, ех!

Будемо пісні співати. Ля-ля-ля!

Щоб ялинка захотіла в гості до нас прийти знову!

(Поки проводиться физкультминутка, помічник вихователя додає на столи дітям фарбу і відсутні матеріали).

вихователь:Ну, ось ми з вами трохи відпочили, а тепер нам треба продовжити нашу роботу. Ялинку ми зробили зеленої і пухнастою, а прикрасити ми її ще не прикрасили. Чого не вистачає на ялинці?

Діти: кульок.

вихователь:Звичайно. Нам потрібно прикрасити ялинку кулями різного кольору і розміру. Для цього нам знадобляться стусани і ватяні палички. Великі кулі ми будемо малювати великим «стусаном», а маленькі ватяними паличками.

Хлопці, перед вами стоять фарби різних кольорів. Давайте згадаємо їх кольору. (Закріплення).

Діти називають кольору.

вихователь:А тепер будемо малювати великі кулі. Візьмемо «стусан», вмочимо його в червону фарбу і пригорнемо «стусан» до паперу. Прибрали «стусан». Ось і вийшов у нас куля. В іншому місці ще намалюємо такий же куля. Діти, приступаємо до малювання. Давайте все візьмемо правильно «Стусан» і намалюємо кулька. Які ви всі молодці! Мал. 5.

Після того, як намальовані червоні великі кулі починаємо малювати маленькі кульки іншого кольору. Для цього ми візьмемо ватяну паличку і вмочимо її в жовту фарбу. І так само будемо малювати як і червоні кулі. Доклали паличку до паперу - прибрали, доклали - прибрали. Як у вас спритно і красиво виходить прикрашати нашу ялинку.

Тепер візьмемо чисту паличку і іншого кольору фарбу. Як ми будемо малювати кульки? Розкажіть мені.

Діти: відповіді дітей. (Йде закріплення).

(Малювання супроводжується словами - підказками, якщо дитині потрібна допомога, вихователь малює елемент на своєму листочку).

вихователь:Діти, ви всі молодці! Все добре потрудилися! Ось що у нас вийшло. Мал. 6.

Все красиво прикрасили свої ялинки. Тепер святкове ялинка обов'язково прийде до нас на свято. А тепер давайте розімніть наші ніжки, заспіваємо і станцюємо для наших ялинок.

Діти танцюють і співають разом з вихователем «В лесу родилась елочка».

(В кінці ялинки були вирізані і склеєні в конуси і подаровані батькам).

прикладна програма

Мал. 1 Ілюстрації для словникової роботи (зима, снігопад, хуртовина, заметіль).

Мал. 2 Плакат новорічної ялинки.

Мал. 3 Матеріали для роботи.

Мал. 4. Малюємо ялинку техніка «стусан».

Мал. 5. Ялинка з кулями.

Рис.6. Новорічні Ялинки.

Поточна сторінка: 5 (всього у книги 8 сторінок)

шрифт:

100% +

Заняття 30. Ліплення «Печиво»

Програмне зміст.Закріплювати вміння дітей віддають перевагу катанню глину коловими рухами; сплющувати кулька, стискаючи його долонями. Розвивати бажання ліпити. Продовжувати відпрацьовувати навички ліплення. Закріплювати вміння акуратно працювати з глиною (пластиліном).

Методика проведення заняття.Запропонувати хлопцям зліпити печиво для гри з ляльками (в «магазин», в «день народження», в «гості» і т.п.).

Розглянути з дітьми кругле печиво, уточнити його форму (круглий, плоский). Запитати у хлопців: «Як можна зліпити печиво?» Якщо ніхто не відповість, сказати, що спочатку потрібно скачати круглий кульку, а потім стиснути його долоньками.

Хлопцям, які будуть зазнавати труднощів при сплющуванні кульки, показати цей прийом на окремому грудочці глини або взявши долоньки дитини в свої і злегка стиснувши кульку.

Матеріали.Печиво. Глина, дошки, палички для малювання візерунка на печиво (на кожну дитину).

Під час ігор, прогулянок розглядати з дітьми плоскі круглі предмети.

грудень

Заняття 31. Малювання «Снігові грудочки, великі і маленькі»

(Варіант «Пухнаста іграшка»)

Програмне зміст.Закріплювати вміння дітей малювати предмети круглої форми. Вчити правильним прийомам зафарбовування фарбами (не виходячи за контур, проводити лінії пензлем зверху вниз або зліва направо). Вчити повторювати зображення, заповнюючи вільний простір аркуша.

Методика проведення заняття.Згадати з дітьми, як на прогулянці вони ліпили грудочки зі снігу, уточнити їх форму.

Запропонувати їм згадати і рукою в повітрі, а потім рукою з пензлем зробити колоподібне рух.

Показати на дошці прийом зафарбовування. Викликати у дітей бажання малювати.

Примітка.Це заняття може бути проведено як колективне. В цьому випадку діти малюють (по підгрупах) на великому аркуші паперу.

Матеріали.Листи кольорового паперу формату А4 або трохи більше (в залежності від розміру кистей), біла гуаш, банки з водою, кисті, серветки (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.Ігри дітей зі снігом під час прогулянки. Розгляд ілюстрацій, пухнастих іграшок.

Заняття 32. Ліплення «Коржики, великі і маленькі»

Програмне зміст.Продовжувати вчити дітей відщипувати великі і маленькі грудочки від великого шматка глини; розгортати грудочки глини круговими рухами. Закріплювати вміння сплющувати куля, стискаючи його долонями.

Методика проведення заняття.Запропонувати дітям згадати і показати в повітрі прийоми ліплення коржі, спонукати їх називати вироблені дії: «відламати шматочок глини, поклав його на долоню, розкотив обома долоньками кульку і стиснув його долоньками - вийшла коржик».

Якщо діти не зможуть назвати послідовність дій, включитися і назвати дії, активізуючи хлопців і питаючи у них: «А що робити далі?» Які супроводжують процес зображення слова допоможуть дітям усвідомити і запам'ятати, що і як потрібно робити.

Запропонувати дітям ліпити коржики, великі і маленькі. Попросити назвати, що ще вони ліпили схоже на коржики.

Коли коржі будуть виліплені, похвалити хлопців за те, що вони ліпили старанно; запропонувати пригостити коржами ляльок.

Матеріали.Глина, дошки, палички для прикраси виліплених коржів (на кожну дитину).

Заняття 33. Ліплення «Брязкальце»

Програмне зміст.Вчити дітей ліпити предмет, що складається з двох частин: кульки і палички; з'єднувати частини, щільно притискаючи їх один до одного. Тренувати в розкачування глини прямими і круговими рухами долонь.

Методика проведення заняття.Розглянути з дітьми 2-3 брязкальця, уточнити їх форму і будову, запропонувати «намалювати» брязкальця в повітрі пальчиками однієї, потім іншої руки.

Запитати дітей про прийоми ліплення. Запропонувати їм показати в повітрі руками, як вони будуть розгортати глину для частин брязкальця. Сказати, що кожна дитина може зліпити ту брязкальце, яку захоче.

В процесі роботи стежити за використанням правильних прийомів ліплення. Хлопцям, швидко впорався з роботою, дати додаткові грудочки глини, щоб вони зліпили ще по одній іграшці.

Все виліплені брязкальця розглянути разом з дітьми, відзначити різноманітність іграшок; активізувати хлопців висловлювання про форму і будову брязкалець.

Матеріали. 2-3 брязкальця різної конструкції. Пластилін різних кольорів або глина, дошки (на кожну дитину)

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.Ігри в ігровому куточку, розглядання брязкалець, уточнення їх форми.

Заняття 34. Малювання «Дерева на нашій ділянці»

Програмне зміст.Вчити дітей створювати в малюванні образ дерева; малювати предмети, що складаються з прямих вертикальних і похилих ліній, розташовувати зображення по всьому аркушу паперу, малювати крупно, на весь аркуш. Продовжувати вчити малювати фарбами. Методика проведення заняття.Згадати з дітьми особливості будови дерев. Можна запропонувати їм підійти до вікна і ще раз подивитися на дерева, які ростуть на ділянці дитячого садка, на вулиці.

Запропонувати дітям всім разом показати рухом рук, як розташовані стовбур і гілки дерева. Викликати кілька хлопців до дошки для показу прийомів зображення.

Після закінчення роботи розглянути з дітьми все малюнки. Відзначити, як багато різних дерев вони намалювали - цілий ліс вийшов.

Примітка.Це заняття може бути проведено як колективне. Для колективної композиції слід підготувати великий аркуш паперу, розмістивши його на окремому столі, до якого підходитимуть і малювати по 2-3 дитини. Решта дітей в цей час малюють на своїх листочках. Колективна композиція може доповнитись підходящими по темі зображеннями у вільний час. (Цю діяльність організує вихователь, обумовлюючи з дітьми, що може ще бути в лісі (кущі, що лежать на снігу відламалися гілки дерев і ін.).) Заохочувати активність та творчість дітей, які придумали щось своє. Після закінчення роботи розглянути загальну картину, відзначити гарні дерева; запропонувати повісити картину в групі, щоб помилуватися нею, показати батькам.

«Дерево взимку»

Костя І., 2-а молодша група


Матеріали.Білий папір розміром 1/2 альбомного листа (або великий аркуш для колективної композиції), фарби гуаш, банки з водою, кисті, серветки (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.Спостереження на прогулянці; розглядання різних дерев, включаючи рух рук, що описує гілки і стовбур. Звертати увагу дітей на колір стовбурів і гілок дерев.

Заняття 35. Аплікація «Пірамідка»

Програмне зміст.Вчити дітей передавати в аплікації образ іграшки; зображати предмет, що складається з декількох частин; розташовувати деталі в порядку зменшується величини. Закріплювати знання квітів. Розвивати сприйняття кольору.

Методика проведення заняття.Розглянути з дітьми пірамідку, уточнити форму, величину її частин.

Разом з хлопцями визначити послідовність наклеювання. В процесі роботи направляти їх дії, ставлячи питання про порядок наклеювання. Звертати увагу дітей на необхідність використання правильних прийомів наклеювання.

Всі отримані пірамідки розглянути, запропонувати дітям назвати їх кольору. Виділити найкрасивіші роботи.

Матеріали.Пірамідка (бажано, що складається з куль або кілець одного кольору). Альбомні листи, паперові гуртки (різних кольорів на різні столи), клей, кисті для клею, серветки.

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.Ігри дітей з предметами і іграшками круглої форми різної величини; розібрання і збирання пірамідок і інших іграшок, що складаються з деталей круглої форми (гусениця).

Заняття 36. Малювання «Ялинка»

Програмне зміст.Вчити дітей передавати в малюванні образ ялинки; малювати предмети, що складаються з ліній (вертикальних, горизонтальних або похилих). Продовжувати вчити користуватися фарбами і пензлем (промивати кисть у воді і промокати її про ганчірочку (серветку), перш ніж набрати фарбу іншого кольору).

«Ялинки»

Іра Ф., 2-а молодша група


Методика проведення заняття.Нагадати дітям про новорічне свято. Розглянути з ними новорічну ялинку, включивши показ її форми рухом руки в повітрі. Викликати до дошки для малювання ялинки 2-3 хлопців (тих, хто добре опанував способами малювання).

Хлопцям, які швидко впораються з роботою, можна дати ще один аркуш паперу. Якщо дитина розмістить на одному аркуші кілька ялинок, його слід похвалити за самостійність, творчість; підкреслити різноманітність створених зображень.

В кінці заняття всі малюнки виставити на дошці, порадіти тому, що вийшло багато різних ялинок (маленька, висока, струнка, пухнаста і т.п.). Це заняття можна провести як колективне.

Матеріали.Папір розміром 1/2 альбомного листа, гуаш темно-зеленого кольору, кисті, банки з водою, серветки (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.Розгляд ялинки (їли) на ділянці дитячого садка, ялинки в груповий кімнаті; порівняння ялинки з іншими деревами. Читання віршів про новорічне свято. Розгляд ілюстрацій в дитячих книгах, виділення основних частин і особливостей ялин.

Заняття 37. Ліплення «Башточка» ( «Пірамідка з дисків, кілець»)

Програмне зміст.Продовжувати вчити дітей віддають перевагу катанню грудочки глини між долонями круговими рухами; розплющувати куля між долонями; складати предмет з кількох частин, накладаючи одну на іншу. Закріплювати вміння ліпити акуратно.

Методика проведення заняття.Розглянути з дітьми башточку, уточнити, з яких частин вона складається. Запропонувати всім хлопцям показати в повітрі, як вони розгортають глину коловими рухами долонями.

Вчити дітей домагатися передачі відмінності кілець в величині; відщипувати зайву глину від грудочки, якщо він виявиться більшим, ніж потрібно.

Все виліплені вироби розглянути, порадіти разом з дітьми того, як багато вийшло красивих башточок, що складаються з кілець різного розміру.

Матеріали.Башточка, що складається з 4-5 кілець одного кольору. Глина, дошки (на кожну дитину)

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.Ігри з башточками «Хто швидше збере?», «Збери таку ж». Вправа дітей в порівнянні предметів різної величини в процесі ігор.

Заняття 38. Малювання «Знайомство з димковской іграшками. Малювання візерунків »

(Варіант «Красива іграшка» - малювання за задумом)

Програмне зміст.Ознайомити з народними димковской іграшками. Викликати радість від розглядання яскравою, ошатною розписного іграшки. Звернути увагу дітей на візерунки, що прикрашають іграшки. Вчити виділяти і називати окремі елементи візерунка, їх колір.

Методика проведення заняття.Посадити дітей навколо столика, на якому виставлені димковскіе іграшки. Запропонувати розглянути їх; розповісти що ці ошатні, яскраві іграшки зроблені з глини, покриті білою фарбою, а потім розписані яскравими візерунками.

Запропонувати дітям виділити і назвати візерунки, дати можливість провести по лініях візерунка пальчиком і назвати його частини. Якщо хлопці вагаються з відповіддю, запитати у них (повторивши рух пальцем по контурах елементів візерунка), як називається ця форма (колечко, смужка, цятка), якого вона кольору.

Запропонувати дітям підійти до поставлених в довгий ряд столів і намалювати візерунки, хто які захоче.

Після закінчення роботи запропонувати хлопцям розглянути всі малюнки, сказати які візерунки вони намалювали, назвати їх колір і форму.

Матеріали. 3-4 димковскіе іграшки, прикрашені простими візерунками. Альбомні листи, фарби гуаш (2-3 кольорів, по одній на двох що стоять поруч дітей), кисті, вода, серветки (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.При розгляданні оформлення групової кімнати звернути увагу дітей на димковскіе іграшки, помилуватися ними, відзначити їх яскравість, ошатність, красу; запропонувати назвати передані в них об'єкти, виділити прикраси (лінії, цятки, точки, їх колір).

Заняття 39. Ліплення за задумом

Програмне зміст.Розвивати уміння самостійно обмірковувати зміст ліплення. Тренувати в різноманітних прийомах ліплення.

Методика проведення заняття.Запропонувати дітям назвати красиві іграшки і предмети, що оточують їх, побачені на прогулянці. Якщо якісь названі предмети знаходяться в групі, розглянути їх з дітьми.

Запропонувати хлопцям зліпити, хто що захоче. Нагадати про правильні прийомах ліплення. Заохочувати самостійність, наполегливість.

Все виліплені дітьми предмети зібрати на загальній дошці.

Похвалити хлопців за старання і розповісти їм казку, придуману вихователем, включаючи в дію виліплені предмети.

Матеріали.Глина (пластилін, пластична маса), дошки (на кожну дитину).

Заняття 40. Аплікація «Наклей яку хочеш іграшку»

Програмне зміст.Розвивати уяву, творчість дітей. Закріплювати знання про форму і величиною. Тренувати в правильних прийомах складання зображень з частин, наклеювання.

Методика проведення заняття.Запропонувати дітям назвати іграшки круглої форми або складаються з круглих частин.

Сказати, що кожна дитина повинна подумати, що він хотів би наклеїти, а потім скласти зображення на аркуші. Перевірити правильність виконання завдання і дозволити дітям приступити до наклеювання. Заохочувати наклеювання кількох предметів.

«Чебурашка»

Аня Б., 2-а молодша група


Всі готові роботи виставити на дошці або розкласти на столі, розглянути їх разом з дітьми, запропонувати назвати зображені іграшки.

Похвалити хлопців і порадіти разом з ними яскравим, красивим картинкам. Попросити дітей назвати форму і колір зображених іграшок.

Матеріали. 3-4 іграшки круглої форми або складаються з круглих частин (брязкальця, кульки, пірамідки та ін.). Різнокольорові паперові кружки різної величини, альбомні листи, клей, кисті для клею, серветки (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.Ігри з іграшками; уточнення форми, будови, кольори іграшок.

Заняття 41. Малювання «Новорічна ялинка з вогниками і кульками»

Програмне зміст.Вчити дітей передавати в малюнку образ ошатною ялинки; малювати ялинку крупно, на весь аркуш; прикрашати її, використовуючи прийоми примакивания, малювання круглих форм і ліній. Розвивати естетичне сприйняття, формувати образні уявлення. Ознайомити з рожевим і блакитним кольорами. Викликати почуття радості від красивих малюнків.

Методика проведення заняття.Перед початком заняття розглянути з дітьми ошатні ялинки в групі, в залі. Підкреслити, що ялинка в залі дуже висока - від підлоги до стелі. Звернути увагу хлопців на ялинкові прикраси, які вони можуть намалювати (кульки, намисто, нитки дощу, прапорці та ін.), Їх форму і колір.

Запропонувати викликаним до дошки хлопцям показати на вирізаної з паперу ялинці, ніж її можна прикрасити (вогники, кульки, срібні нитки, намиста) і якими прийомами це можна зробити. (Прийом примакивания показує вихователь.)

«Красиві кулі і ошатна ялинка»

Юля П., 2-а молодша група


В кінці заняття помилуватися з дітьми яскравими малюнками, назвати використані кольори (рожевий, блакитний).

Матеріали.Альбомні листи; фарби гуаш зелена, жовта, рожева, блакитна, біла; кисті, банки з водою, серветки (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.Участь в новорічному святі, розглядання ялинки і ялинкових прикрас. Ігри з іграшками, дидактичні ігри на закріплення знань про форму і колір предметів. Запропонувати дітям розповісти, які ялинки у них вдома, ніж вони прикрашені.

Заняття 42. Малювання «Прикрасимо рукавичку-будиночок»

(Інтегроване заняття за мотивами театралізованого дійства)

Програмне зміст.Вчити дітей малювати за мотивами казки «Рукавичка», створювати казковий образ. Розвивати уяву, творчість. Формувати вміння прикрашати предмет. Закріплювати вміння використовувати в процесі малювання фарби різних кольорів; чисто промивати кисть і осушувати її про серветку, перш ніж взяти іншу фарбу.

Методика проведення заняття.Після перегляду вистави «Рукавичка» запропонувати дітям прикрасити рукавичку, щоб у звіряток був новий, гарний будиночок.

Запитати у хлопців, як можна прикрасити рукавичку за допомогою пензлика і фарб.

Запропонувати дітям назвати кольори фарб, які стоять перед ними на столах. Запитати, як потрібно правильно тримати пензлик, набирати на неї фарбу, промивати кисть. В процесі заняття нагадувати прийоми малювання, способи прикраси.

Разом з дітьми розглянути готові малюнки, порадіти різноманітності прикрас. Можна, взявши в руки звіряток, показати їм нові будиночки-рукавички і запитати: «Чи подобаються вам будиночки, які намалювали для вас хлопці?», Похвалити всіх дітей.

Матеріали.Вирізані з паперу педагогом рукавички, фарби гуаш 4-5 квітів, кисті, банки з водою, серветки (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.Розглядати з дітьми прикраси одягу, димковскіе іграшки. Читання білоруської народної казки «Рукавичка» (Книга для читання в дитячому садку і вдома. 2-4 роки. Упоряд. В.В. Гербова, Н.П. Ільчук. - М .: Онікс, 2005).

Заняття 43. Ліплення «Мандарини і апельсини»

Програмне зміст.Закріплювати вміння дітей ліпити предмети круглої форми, розгортаючи глину колоподібними рухами між долонями. Вчити ліпити предмети різної величини.

Методика проведення заняття.Розглянути з дітьми мандарини і апельсини (можна взяти і інші фрукти або предмети різної величини), визначити їх форму і величину. Уточнити кількість глини, необхідне для ліплення великих і маленьких предметів.

Запропонувати дітям показати жестом в повітрі прийом розкачування глини.

Хлопцям, які закінчать роботу раніше за інших, можна дати додатковий грудочку глини. Домагатися, щоб діти більш чітко передавали відмінність між предметами за величиною. Порадіти всім разом створеним зображенням.

Матеріали.Мандарини і апельсини (або інші предмети круглої форми різної величини). Глина, дошки (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.У повсякденному житті і в процесі ігор збагачувати уявлення дітей про предметах круглої форми різної величини, різного призначення (іграшки, овочі, фрукти).

Заняття 44. Малювання «Прикрасимо димковскую качечку»

Програмне зміст.Продовжувати знайомити дітей з димковской іграшкою. Вчити виділяти елементи розпису, наносити їх на вирізану з паперу качечку. Викликати радість від отриманого результату; від яскравості, краси димковской розпису.

Методика проведення заняття.Розглянути з дітьми 2-3 димковскіе іграшки. Запитати, як прикрашені іграшки, запропонувати назвати елементи прикраси (смужки, цятки-примакивание, точки). Запропонувати бажаючим хлопцям показати на аркуші паперу, приколоти до дошки, як вони будуть прикрашати своїх качечок.

Потім запропонувати дітям розписати візерунком білих качечок. Щоб отримати правильні прийоми роботи фарбами. Всіх розписаних качечок розкласти на столі, помилуватися ними з дітьми. Відзначити, що все качечки вийшли яскраві, ошатні, гарні.

Матеріали. 2-3 димковскіе іграшки. Вирізані педагогом з білого паперу качечки (довжина силуету качечки 10-12 см), фарби гуаш 2 кольорів (різні поєднання фарб на кожному столі), кисті, серветки, банки з водою (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.У вільний час розглядати з дітьми димковскіе іграшки, їх яскраву ошатну розпис.

Заняття 45. Аплікація «Красива серветочки»

Програмне зміст.Вчити дітей складати візерунок на папері квадратної форми, розташовуючи по кутах і в середині великі гуртки одного кольору, а в середині кожної сторони кухлики іншого кольору. Розвивати композиційні вміння, колірне сприйняття, естетичні почуття.

Методика проведення заняття.Сказати дітям, що сьогодні вони будуть прикрашати серветочку. Нагадати, що вони вже розглядали різні прикрашені предмети. Розглянути з дітьми два зразка серветок, запитати, як вони прикрашені. Нагадати, що спочатку треба розкласти на аркуші паперу гуртки. Уточнити порядок розташування фігур і запропонувати акуратно наклеїти їх.

Всі готові роботи виставити на дошці, відзначити найбільш красиві по композиції, поєднання кольорів серветки. Спонукати дітей до висловлювань (називати фігури, їх колір; розповідати, як розташовані прикраси).

«Котик і іграшки: ведмедик, кулька, м'ячик»

Лена Т., 2-а молодша група


Матеріали.Два зразка серветок, різні за кольоровим рішенням. Білий папір розміром 15х15 см, паперові кружки різної величини (діаметр 3 см і 2 см), добре поєднуються за кольором (по 2 кольори на стіл, різні поєднання на різні столи), кисті, клей, серветки (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.Розгляд предметів, прикрашених простими декоративними візерунками, димковскіх іграшок, серветок і т. Д.

Конспект безпосередній освітньої діяльності Художня творчість (малювання)

«Ялинка красуня»

Тема проекту: "Наше місто"

Друга молодша (3-4 роки)

підготувала вихователь

ГБОУ ЗОШ №1155

Новікова Валентина Сергіївна

Мета.Вчити малювати ялинку крупно і білий сніг пухнастий.

Завдання.
-Розвивати у дітей спостережливість, інтерес до подій в природі взимку.

Самостійно малювати всім ворсом пензля і її кінцем, розташовуючи малюнок на всьому аркуші.

Закріплювати прийом примакивания, малювання округлих форм нетрадиційним способом (вушними паличками), використовуючи прийоми стусана.

Матеріали.Тоновані аркуші паперу формату А4, гуаш 2 кольорів (зелена, біла), кисті, вушні палички, баночки з водою, картина з пейзажем зимового лісу.

Попередня робота.

Спостереження за змінами в природі взимку (снігопад).
Розгляд виконаних робіт з художньої творчості.

Читання віршів про зиму, ялинку, сніг.

Методика проведення безпосередньої освітньої діяльності.

Вихователь нагадує дітям, як вони зустрічали Новий рік. Запитує, який час року, хто на свято до них приходив. Слухаємо вірші про зиму і ялинку. Розглядають картину з пейзажем зимового лісу, де ростуть ялини і інші дерева.

Вихователь пропонує намалювати ялинку-красуню. Нагадує, що ялинка висока, потрібно малювати її зверху вниз, пропонує показати рухами рук, як ростуть гілочки.

У процесі малювання вихователь нагадує про прийоми роботи з гуашшю.

Дати можливість висохнути малюнку. У цей час вихователь вимовляє рядки з вірша І. Нікітіна «Білий сніг пухнастий, в повітрі кружляє і на землю тихо падає, лягає ...».

Пропонує дітям перетворитися в сніжинки і показати, як сніг кружляє і тихо опускається на землю.

Вихователь пропонує дітям намалювати падаючий сніг нетрадиційним способом (ватяними паличками), уточнивши, якого він кольору.

Доцільно організувати виставку малюнків на дошці. На закінчення пропонує помилуватися, які гарні ялинки вийшли. Попросити дітей висловити своє ставлення до малюнків своїх друзів, яка ялиночка їм подобається більше. Це допоможе їм висловити своє ставлення, емоційно дати перші оцінки ( «подобається», «красиво», «хороша ялинка» і т. Д.)

Анастасія Рибакова
Конспект відкритого заняття з малювання у другій молодшій групі «Ялинка»

мета:Вчити дітей передавати в малюванні образ ялинки.

Програмні завдання:

Вчити малювати предмети, що складаються з ліній (вертикальних, похилих);

Розвивати уміння користуватися гуашшю і пензлем (правильно тримати пензель, вмочати в фарбу тільки ворс пензля, зайву фарбу знімати про край баночки, добре промивати кисть, осушувати про серветку);

Виховувати самостійність в роботі та бажання допомогти Зайчику.

Попередня робота:

Розгляд ялинки на прогулянці, розгляд ілюстрацій, загадування загадок, читання віршів, спів пісень.

Словникова робота:верхівка, стовбур, гілки, короткі, довгі.

устаткування:

Конверт з листом, паперові силуети зайчиків, силует ялинки, лист на кожну дитину (1 \ 2 альбомного листа, фарба зеленого, коричневого кольору, кисті з підставкою, баночки з водою, серветки за кількістю дітей.

організація:

Діти стоять близько вихователя.

Лунає стук у двері. Вихователь вносить конверт і силуети маленьких зайчиків.

Вихователь: Хлопці, подивіться, це лист, давайте відгадає від кого воно.

«Бігає швидко

І стрибає спритно,

Скаче то в білому,

То в сірому пальтечку,

Всіх запрошує поїсти морквини

Цей вухатий, лякливий ... (зайчик) »

Діти: Зайчик.

Вихователь: Зайчик надіслав нам лист, давайте я вам його прочитаю:

«У лісі багато різних дерев, але мало ялинок. А під ними дуже добре ховатися від холоду і від вітру. Намалюйте для мене і моїх друзів - Зайчат (дістає з конверта силуети зайчат, будь ласка, ось такі ялинки (дістає зразок з конверта).

Вихователь: Хлопці, давайте допоможемо зайчат і намалюємо для них ялинки! Кожен з вас буде малювати ялинку для свого зайчика (лунають дітям паперові силуети маленьких зайчиків). Пройдіть і сядьте за столи.

Хід заняття.

Вихователь: Зараз ми будемо малювати. Давайте розглянемо ялинку.

Якого кольору вона? - Зеленого.

Що в неї є? (Показує на стовбур) - Стовбур.

Який стовбур? - Прямий, високий.

Що ще є у ялинки? (Показує на гілки) - Гілки.

Куди дивляться гілки? - Дивляться вниз.

Які гілки? - Вгорі короткі, внизу довше, опущені вниз.

Як називається верхня частина ялинки? - Верхівка.

Вихователь: Подивіться як треба малювати ялинку:

1. Набираємо фарбу на пензлик, знімаємо зайву фарбу про край баночки, ось так. Трохи відступаємо зверху, докладаємо кисть і ведемо не відриваючи зверху вниз. Це стовбур.

2. Тепер вгорі, на самій верхівці, малюємо гілки: спочатку з одного боку, потім з іншого боку, вони короткі, дивляться вниз.

3. Відступаємо вниз і малюємо ще гілки, вони довше, дивляться вниз. Гілки дружать - тримаються парами.

4. Відступаємо і малюємо ще гілки з одного і з іншого боку стовбура, вони найдовші.

Вийшла ялинка.

Промиваю кисть, осушують її про серветку

Вихователь: Пензлик «пострибає» по серветці і ставлю в підставку ворсом вгору.

Физминутку. (Діти стоять біля столу).

Вихователь: А зараз ми з вами пограємо.

Ялинка в лісі жила, (діти стоять близько стільчиків)

Ялинка маленької була. (Сідають навпочіпки)

А потім росла, росла, (поступово стають)

Піднялася під небеса. (Руки піднімають вгору)

Гілки вниз нахилені, (похитують рукам з боку в бік)

Дружать парами вони. (Притискають руки до грудей, зображуючи лапки зайчика.)

Прибігли до ялинки зайчика, (підскоки на місці)

Заскакали на галявині.

Молодці. Сідайте за столи.

Вихователь: А тепер ви намалюєте ялинку самі. Візьміть кисть в праву руку, покажіть. Давайте намалюємо ялинку в повітрі. (Словесний нагадування зображення ялинки). А тепер набирайте коричневу фарбу і малюємо спочатку стовбур, коричневою фарбою. Як намалюєте, не забудьте добре промити пензлик від фарби, набирайте зелену фарбу і малюємо гілки.

Самостійне виконання роботи дітьми.

В ході роботи вихователь надають допомогу, малюючи ялина на своєму листі.

Готові роботи вихователь викладає на столі, щоб всі діти змогли розглянути роботи.

рефлексія:

Вихователь: Подивіться, який ліс вийшов з ваших ялинок. А вам подобається? Хлопці, «посадіть» свого зайчика під ту ялинку, яка вам сподобалася найбільше. Молодці, у вас вийшли гарні ялинки, з прямими стовбурами, пухнастими гілочками, тепер всім зайчикам буде тепло під вашими ялинками. Мені сподобалося, як ви сьогодні займалися.

Публікації по темі:

Конспект відкритого інтегрованого заняття з комунікації та малювання в першій молодшій групі «В гості до сонечка»Конспект відкритого інтегрованого заняття (комунікація) і художня творчість (малювання) в першій молодшій групі. Вихователь :.

Конспект відкритого заняття з нетрадиційного малювання у другій молодшій групі «Кульбаби - квіти небувалої краси»Конспект відкритого заняття з нетрадиційного малювання у другій молодшій групі на тему: «Кульбаби - квіти небувалої краси» Мета :.

«Малювання димковскіх візерунків. Прикрашаємо спідницю димковской пані ». Програмне зміст: 1. Викликати у дітей інтерес до теми заняття, процесу ,.

Конспект відкритого заняття з малювання «Жовта кульбаба» в другій молодшій групіКонспект НСД з малювання у другій молодшій групі «Жовта кульбаба» Цілі: вчити передавати образ квітки, його будова і форму використовуючи.

Конспект відкритого заняття в молодшій групі з малювання


Найбільш обговорюване
В яких творах російської літератури створені образи захисників вітчизни і в чому ці твори можна порівняти з віршем «бородино»? В яких творах російської літератури створені образи захисників вітчизни і в чому ці твори можна порівняти з віршем «бородино»?
Твір на тему: Цілеспрямованість Які ще аргументи привести коханому, щоб повернувся Твір на тему: Цілеспрямованість Які ще аргументи привести коханому, щоб повернувся
Чому Онєгін переживає загибель Ленського Чому Онєгін переживає загибель Ленського


top